Oturma Odanıza Dikey Perde mi Stor Perde mi? Dikey Perde Hakkında!

Oturma Odanıza Dikey Perde mi Stor Perde mi? Dikey Perde Hakkında!

Yazar: Yaşam Home Perde Okunma Sayısı: 812 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

‘’Modern’’ ve ‘’çağdaş’’ kelimeleri genellikle birbirlerinin yerine kullanılırken, birçok tasarım uzmanı bu iki tarzı birbirinden ayırır. Çağdaş; moda, trend, şimdi demek. Öte yandan modern; formun yerine işlevselliği koyan ve karmaşa olmaksızın temiz bir görünüm elde eden, modası hiçbir zaman geçmeyecek bir gelenektir. Yatıştırıcı, yararlı ve davetkârdır. Oturma odasında bu güzel görünümü sağlayabilmek için pencerenize uygun seçimleri nasıl yapabilirsiniz?


Bazı modernistler pencerelerini perdesiz kullanmayı tercih ediyor. Eğer oturma odanıza gizlilik, ışık kontrolü, UV koruması ve diğer pratik özellikleri sağlamak istiyorsanız, perde kullanımı modern tasarım ve işlevsellik anlayışı ile mükemmel uyum sağlar. Bazı perde seçenekleri:


Dikey Perde. 1950’lerde geliştirilen dikey perdeler 60’lı 70’li yıllara kadar popüler değildi. Şimdi ise, tüylü halı ve turuncu  cihazları düşünüyorsanız, dikey perdeler geçmişi olan sağlam perdelerdir bundan emin olabilirsiniz. Aslında, modern görünümü sevenler için geri dönüş yapıyor. Temiz, sade ve pratik! Dikey perdeler oturma odanız için harika bir modern seçim olacaktır.


Oldukça işlevseldir: dikey perdelerin çalışma sistemi kolaydır ve hızlı bir şekilde hareket eder; ışığı engeller, gizliliği sağlar, büyük pencereler ve sürgülü cam kapılar için idealdirler. Formuna gelince: aerodinamiktir ve dikey çıtalar odada bir boşluk ve yükseklik duygusu yaratırlar. Bakımı oldukça kolaydır ve oturma odanızdaki görselliği biraz yumuşatmak için PVC modelleri haricinde birçok dokusu olan farklı kumaşlardan da tercih edebilirsiniz.


Düet Perde İhtiyacınız olan pratiklik ve stil ise, düet perde bunun için en uygun seçenektir. Gizlilik, ışık kontrolü, hatta sıcaklık ayarı sağlanabilir. Pencerenize uygun seçim yapmanızın ısınma veya soğutma faturalarınızı düşürmeye yardımcı olabileceğini 10 sene öncesine kadar kim bilebilirdi ki!


Modern oturma odaları için ideal olan dikey perde, şık ve ince profiliyle pencereleri ve görüntüyü ön planda tutar.  Tek başına durabilir (ve eğer kaldırırsanız dikey olarak görünmeyebilirler) ya da perdeyi renk değişikliği veya doku değişikliği için basit bir perdeyle eşleştirebilirsiniz.


Stor Perdeler. İhtiyacınız olduğunda oradalar, unuttuğunuzda ise yoklar. Pencerelerine uygun sadelik ve temizlik arayan insanlar için en uygun seçenek screen stor perdelerdir. Kaldırıldığı zaman üst rayı oldukça dardır ve indirildiğinde ise perdesi ışığı kapatır ya da süzer, gizliliğe izin verir.


Çeşitli renkleri mevcuttur,  screen stor perdeler mütevazıdır aynı zamanda göz alıcı olmayı başarır. Düet perdelerdeki gibi, karartma stor perdeler ile kullanılabildiği gibi, klasik perdelerle de kullanılabilir.


Screen Stor Perdeler. Modern dekoru sevenler arasında bu perdelerin çok popüler olmasının yüzlerce neden var. Direkt yaklaşımı ve işlevselliği, perdeyi oturma odanız için uygun kılar. Işık filtreleyen kumaşlar (enerji verimliliği sağlayan karartma perdeler de dahil), doku, desen ve renk çeşitliliği mevcuttur. Screen stor perdeler maksimum konfor ve estetik görünüm sağlar.


Kaldırma sistemi bile modern havayı hissettirir: sürekli ipi veya zinciri, standart yayı ve motorlu uzaktan kumandalı seçeneği ile aerodinamik korunumu sağlar.


Hemen hemen her tür pencereye uygun olarak sunulan bu perde seçenekleri, modern bir oturma odası için pratik, kullanışlı ve oldukça davetkâr bir alan yaratmanıza yardımcı olur

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap