Modern Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Modern Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Yazar: Yaşam Home Perde Okunma Sayısı: 776 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Minimalist ve elegant bir görünüm yakalamak istiyorsanız sade renkleri tercih etmelisiniz. Mobilyalarınızın çoğunu açık renklerde seçmeye çalışmalısınız ayrıca duvar renginde de yine çoğunlukla açık renkler tercih edilmeli. Fakat odaya derinlik katmak amacıyla gri, lacivert, antrasit gibi soğuk tonlu renklerin birini duvarların bir kısmında kullanabilirsiniz. Ayrıca, odanızın çok renksiz ve soğuk durmasını istemiyorsanız mutlaka sıcak tonlu renklerden birkaç parça eklemelisiniz. Bu renkleri parkelerinizde tercih edebilirsiniz veya sehpalarınızı ahşap seçerek odaya sıcaklık katabilirsiniz.

modern ev dekorasyonu

Ev dekorasyonu için seçtiğiniz mobilyalarınızın tekdüze aynı stillerde olmasına gerek yoktur. Aksine evinizde farklı ve modern bir hava yaratmak için mobilyalarınızı farklı tarzlarda tercih etmelisiniz. Birçok iç mimar, ev dekorasyonlarında mobilyaların artık tam uyumlu olması gerekmediğini, farklı tarzların bir araya getirilmesi ile daha karakteristik dekorasyonların oluşturulabileceğini düşünüyor. Görselde spor havadaki özel şekilde tasarlanmış bir koltuk ile altın rengi detaylarıyla klasikleşen berjerlerin kombinlenmesi ile salonda harika bir dekorasyon stili yakalanmış.

modern ev dekorasyonu

Toprak tonlarından oluşan tasarımları beğeniyorsanız bunun için kahvenin tonlarını ve siyahın uyumunu kullanmaktan çekinmeyin. Bu iki renk her ne kadar uyumsuz gibi algılansa da, açık kahve ve bej tonları ile siyah, grinin birleşimi evinize sofistike bir görünüm kazandırır. Koyu renklerin verdiği soğuk havayı, kahve tonları ile biraz yumuşatarak özel bir tasarım yakalayabilirsiniz. Toprak tonlarında bir koltuk tercih ederek, bunu siyah, lacivert veya gri gibi koyu renkli orta sehpa, aydınlatmalar ve televizyon üniteleri ile tamamlamayı deneyin. Hazırladığınız odanın çok karanlık ve boğucu olmasını istemiyorsanız birkaç noktada açık renkleri kullanmanızda fayda var. Hafif dokulu ve açık renkli bir tül ile odanıza ferahlık katabilirsiniz.

modern ev dekorasyonu

Spor ve genç duran bir dekorasyon tasarımı yapmak için parlak ve farklı renkleri dekorasyonunuza ekleyebilirsiniz. Modern tarzda seçtiğiniz L-koltuk üzerine parlak renklerde ve desenlerde kırlentler ekleyin, desenli açık renklerde olan bir halı kullanmanız odanızın spor görünümünü artıracaktır. Aynı renklerde sehpa, çiçek veya tablolar ile de salonunuzun renkli görünümünü güçlendirebilirsiniz.

modern ev dekorasyonu

Rahat, konforlu ve aynı zamanda da modern bir oda dekorasyonu için yapacağınız ilk şey spor kumaşlarda olan kabarık ve rahat bir koltuk modeli seçmeniz. Daha sonra koltuğu tamamlayıcı orta sehpa, puf, tv ünitesi gibi diğer mobilyalarınızı ekleyebilirsiniz. Diğer mobilyaları seçerken farklı tarzlara yönelebilirsiniz. Örneğin, kabarık, spor koltuğunuzun yanına deri kumaşta bir berjer seçmeniz oda dekorasyonunu daha farklı kılacaktır. Eğer sıcak tonlu renkleri seviyorsanız orta sehpa ve tv ünitesini ahşap kullanmalısınız, aydınlık bir oda istiyorsanız tercihiniz beyaz olmalı. Beyaz, ışığı yansıtarak odanızın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

modern ev dekorasyonu

Aydınlık ve ferah görünen bir oda dekorasyonu için açık tonları tercih etmelisiniz. Daha sade mobilyalar kullanmalısınız. Birkaç yere farklı renkler ekleyerek odayı renklendirebilirsiniz. Fakat modern bir tarz istiyorsanız fazla renkli mobilyalar yerine daha doğal, daha pastel renkleri tercih etmelisiniz. Tek yada birkaç ana renk belirleyip kombinlerinizi bu renklerle yapmalısınız. Beyaz, krem gibi aydınlık ve modern duran renkleri tercih etmeniz istediğiniz ferah ve modern dekorasyon için iyi bir fikir olacaktır.

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap